Taki tytuł nosiła akcja charytatywna zorganizowana przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej, w którą czynnie włączyli się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole. Potrzebnych było 500 szalików zrobionych na drutach, by móc przekazać je podczas Wigilii dla Osób Bezdomnych i Samotnych w Kielcach. Ważne, że były one wykonane, nie kupione. Chodzi o wyobraźnię miłosierdzia.

 

 Młodzi wolontariusze ruszyli do akcji i dzięki pomocy swoich najbliższych przygotowali własnoręcznie wykonane podarunki. Szaliki zostały zawiezione do kieleckiego Centrum Wolontariatu. Każdy miał ok. 1,5 m długości. Okazało się, że napływały one  z całego kraju. Organizatorzy akcji zebrali trzy razy więcej szalików niż prosili. Świadczy to o ogromnej wrażliwości młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie tak chętnie brali udział w jakże odmiennej formie okazania miłosierdzia  .

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania SKC, rodzicom, babciom, znajomym. Bez Waszej pomocy, Szanowni Państwo, udział zarówno w akcji ,,Szalik z Dobroci” jak i w wielu innych nie byłby możliwy. Własnym przykładem uczymy dzieci  miłości i wrażliwości na potrzeby  bliskich.

Podejmując różnorodne akcje charytatywne, włączamy się działania programu „Razem na Święta”.