Nadszedł długo oczekiwany moment dla wszystkich uczniów.
W dniu 19 czerwca  2019 r.  oficjalnie zakończył się  kolejny rok szkolny.

Dyrektor p. Barbara Karnawalska w obecności  Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn p. Pawła Zagai , rodziców, nauczycieli i społeczności  uczniowskiej, dokonała podsumowania osiągnięć edukacyjnych uczniów, 100% frekwencję, działalność w różnych dziedzinach.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie, którzy  uzyskali najwyższe wyniki nauczania .

Klasa Ia

  1. Julia Czapla
  2. Oliwia Darłak
  3. Wojciech Jasiak
  4. Iga Koźbiał
  5. Oliwia Misiewicz
  6. Mateusz Naporowski

Klasa  Ib

  1. Jakub Buczak
  2. Karol Czyszczoń
  3. Roksana Gwóźdź
  4. Natalia Marek
  5. Bartosz Naporowski
  6. Patryk Piróg
  7. Magdalena Słabiak
  8. Gabriela Wolańska

Klasa II a

  1. Mateusz Ciepliński
  2. Kornelia Dziewit
  3. Martyna Kumor
  4. Oskar Nowak
  5. Mateusz Zapiórkowski

 

Klasa II b

  1. Nikola Kochańska
  2. Filip Durnaś
  3. Jakub Kopeć
  4. Bartosz Kaczmarczyk
  5. Michał Pawluczuk

 

Klasa III

  1. Izabela Juszczyk
  2. Aleksandra Tomf
  3. Jakub Dybała
  4. Agnieszka Sadowska
  5. Michalina Pabijańczyk
  6. Tomasz Kaczmarczyk

Klasa IV a

  1. Oliwier Jaroszek
  2. Zuzanna Juszczyk
  3. Jakub Bugdalski
  4. Patrycja Lasak
  5. Maksymilian Niziński
  6. Maria Piotrowska
  7. Marta Pietrzyk
  8. Katarzyna Słabiak
  9. Kamila Kaczmarczyk
  10. Wiktoria Szybalska
  11. Tomasz Fetera

Klasa IV b

  1. Igor Nowak
  2. Natalia Smulikowska
  3. Oliwia Stankiewicz
  4. Maja Masłowska
  5. Aleksandra Jaroszek
  6. Natasza Biskupek
  7. Julia Szymanek
  8. Patryk Ragan

Klasa V a

  1. Piotrowski Bartłomiej
  2. Krzyżańska Alicja
  3. Stefańska Antonina
  4. Nowak Natalia
  5. Gaweł Julia
  6. Juszczyk Dawid
  7. Marek Julia
  8. Jaroszek Alicja
  9. Wawrzyk Jakub
  10. Marek Bartosz
  11. Modzelewska Maja
  12. Gwóźdź Miłosz
  13. Zawada Alan

Klasa V b

  1. Fetera Sylwia
  2. Kowalska Emilia
  3. Nizioł Jakub
  4. Piotrowska Zuzanna

 

Klasa VI

  1. Śnieżny Bartosz
  2. Szumilas Roksana
  3. Wolańska Sandra
  4. Gadawski Maciej
  5. Misiewicz Jakub
  6. Marek Kinga
  7. Krzyżek Nicola
  8. Ćwiek Tadeusz
  9. Górna Zuzanna

 

Klasa VII

1 .  Jasiak Emilia

2 . Kaczmarczyk Patryk

3 . Szymańska Izabela

 

Klasa VIII a

1 . Stankiewicz Gabriela

2 . Szumilas Oskar

3 . Juszczyk Karolina

4 . Jasiak Paweł

Klasa VIII b

1 .  Doktór  Mikołaj

2 . Stojek Mateusz

3 . Juszczyk  Kinga

4 . Guła Martyna

 

 

          Warto nadmienić, że najwyższy wynik z egzaminu ósmoklasisty uzyskał Mikołaj Doktór. 

Tytuł Prymusa  Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie otrzymała Gabriela Stankiewicz, Tytuł Prymusa w roku szkol. 2018/2019  uczeń  kl. VI – Bartłomiej Śnieżny .

Uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się wieloma sukcesami w różnych dziedzinach.

Ogólnopolski  Konkurs Geograficzny Geo – Planeta

wynik bardzo dobry –  Oliwia Durnaś kl. 8 b

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka

wynik  bardzo dobry Patryk Kaczmarczyk kl. 7,

 wyróżnienia : Szumilas  Oskar kl. 8a, Kowalski Adrian kl. 8a

Ogólnopolski Konkurs  Ekologiczny Eko- Planeta

– wynik bardzo dobry : Guła Martyna kl. 8b , 

– wyróżnienia:  Kaczmarczyk Patryk kl. 7, Szymańska Izabela kl. 7,   Kucharska Patrycja kl. 8b,
Szumilas Oskar kl. 8a, Juszczyk Karolina kl. 8a

Powiatowy Konkurs „Co musisz wiedzieć o  HIV i AIDS”

– I miejsce – Gabriela  Stankiewicz kl. 8a  ( w roku szkol. 2017/ 2018  również I miejsce )

Etap powiatowy  turnieju Młodzież Zapobiega Pożarom

– I miejsce –  Bartłomiej Piotrowski  kl. Va

Finalista Wojewódzkiego Etapu Turnieju Młodzież Zapobiega Pożarom

– Bartłomiej Piotrowski kl .Va

Finalista Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

Dawid Juszczyk  kl. Va

Ogólnopolski Konkurs Historyczny Wrzosy 2019 – etap centralny

– wyróżnienie – praca grupowa  : Krzysztof Naporowski oraz Emilia Jasiak kl. 7

Powiatowy Konkurs Mitologiczny w  Busku- Zdroju

– I miejsce  Bartosz Śnieżny  kl. 6,

– II miejsce  ex aeguo  Antonina Stefańska, Bartłomiej Piotrowski kl. Va,

– III miejsce ex aeguo Alicja Jaroszek , Natalia Nowak kl. Va,

– IV miejsce Sylwia Fetera  kl. V b

Powiatowy Konkurs Plastyczny pn. Eko – Plakat

–  III miejsce Izabela Szymańska  kl. 7,

– wyróżnienie :  Julia Gaweł  kl. 5

Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny”

– wyróżnienie:  Alicja Krzyżańska kl. 5

– wyróżnienie: Mateusz Zapiórkowski  oraz Martyna Kumor klasa 2a

Ogólnopolski Konkurs  Historyczny „Krąg”  2019r.

– bardzo dobry wynik :  Mikołaj Doktór  kl. 8b,

– wyróżnienie :  Mateusz Stojek  kl. 8b, Adrian  Kowalski kl. 8a, Oskar Szumilas kl. 8a

IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Bezpiecznie na wsi : maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”, zorganizowany przez Placówkę Terenową KRUS  w Busku- Zdroju

–  II miejsce  : Dominika  Nowak kl. 7,

– III miejsce :  Izabela Szymańska kl. 7,

– wyróżnienie :  Amelia Przeniosło kl. 7

Czynny udział w Zespole „Perfekt  Junior” w Busku- Zdroju :    Oliwia  Durnaś, Martyna Guła,
Manuela Mostek
– I miejsce  w Krajowych Mistrzostwach w Wałbrzychu, grupa wiekowa 12- 15 lat ;

I miejsce na VII  Otwartym Turnieju Tańca w Pińczowie

Puchar Polski  Wushu –   XXII edycja     Otwartego Pucharu Polski  w Wushu, o charakterze  międzynarodowym  w Krakowie  –    Antonina Stefańska , uczennica kl. Va  reprezentowała Buski Klub Kung- Fu Yantai  w zespole 7- osobowym-   zajęła  trzecie miejsce w formach ręcznych
dziewczyn – 9- 11 lat.

 

      Burmistrz Miasta i Gminy  Nowy Korczyn p. Paweł Zagaja wręczył uczniom   Nagrody Burmistrza.

Przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Stefańska,  dyrektor  p. Barbara Karnawalska, wicedyrektor p. Małgorzata Stefańska  przekazały  nagrody książkowe  uczniom, którzy uzyskali dyplom wzorowego i bardzo dobrego ucznia a także wysokie osiągnięcia w konkursach na  szczeblu  powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Dyrektor p. Barbara Karnawalska podkreśliła, że wszystkie znaczące sukcesy w różnych dziedzinach, udział w akcjach charytatywnych   świadczą o jakości naszej szkoły.

Słowa podziękowania zostały skierowane do  Burmistrza  Miasta i Gminy Nowy Korczyn , p. Pawła Zagai, ks. Proboszcza Pawła Majewskiego, nauczycieli, rodziców, pracowników administracji, obsługi, kierowców autobusów i opiekunów młodzieży  w autobusach szkolnych , przyjaciół szkoły.

Pani  Dyrektor życzyła wszystkim   słonecznych i bezpiecznych wakacji, nabrania sił ,
aby starczyło ich do podjęcia nowych wyzwań w roku szkol. 2019/ 2020.

Uczniowie rozeszli się do klas lekcyjnych na spotkania z wychowawcami,
którzy wręczyli im dyplomy i świadectwa promocyjne.

Do zobaczenia za dwa miesiące…