12 listopada 2015 r. odbyła się wycieczka do teatru Groteska w Krakowie na przedstawienie pt.
O Kasi, co gąski zgubiła.
W wycieczce uczestniczyły dzieci z Punktu Przedszkolnego – grupa 4-latków
oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej – klasy 0,,a’’ i 0,,b”.

Kraków

Opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, a ukryła podstępna Czarownica osadzona została w klimacie pełnej ciepła, autentycznej góralszczyzny.
Zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyrusza w drogę by je odnaleźć.

Groteska

W poszukiwaniach pomagają jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty –
to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie. Wędrując z Kasią widzowie spotykają szereg przyjaznych postaci: gospodynię Matuskę, Kowala Ambrożego i jego żonę Kowalową Ambrożynę, odważnego Jasia Juhasa, leśne Skrzaty. Występują też zwierzęta: Gąski, Kózka, Prosię, Owieczki, Piesek, Jeż, Zając i inni mieszkańcy lasu.

Groteska

Charakterystyczne lalki i pomysłowa scenografia, muzyka inspirowana góralskim folklorem, rytmiczne piosenki oraz doskonały ruch sceniczny stanowią o atrakcyjności przedstawienia.
Aktorzy Groteski zbudowali szereg przyjaznych, interesujących postaci, które otwierają drogę do spotkania z bajkowym światem Marii Kownackiej.

Groteska

Historia o przyjaźni i wytrwałości podobała się najmłodszym. Znakomity spektakl Teatru Groteska potwierdza ponadczasowość utworu, będącego klasyką literatury dziecięcej.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Groteska

Wycieczka do Krakowa był również okazją do przybliżenia najmłodszym historii Krakowa. Dzieci spacerowały ulicami Krakowa, odpoczywały na Rynku, widziały Barbakan, Sukiennice, Kościół Mariacki.


Galeria zdjęć…
 

Dodaj komentarz