Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!

 ♥♥♥

Walentynki

     Dzień Świętego Walentego, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.

    Dzień 12 lutego 2021 roku w naszej szkole był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni, ponieważ dzieci przyszły ubrane na czerwono, bądź posiadały w swoim ubraniu chociaż jakiś element koloru czerwonego.

    W tym dniu uczniom klas I- III zorganizowano warsztaty  podczas  których dzieci tworzyły przepiękne kartki walentynkowe dla najdroższych osób: rodziców, przyjaciół, a także sympatii.

   Na korytarzu szkolnym przygotowano specjalną ,,Pocztę Walentynkową”, aby można było przekazać życzenia swoim sympatiom. Szkolne amorki- listonosze  nie narzekały na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli
i wychowawców.

   Uśmiech i radość, także zaskoczenie, gościły na buziach dzieci, gdy dostały  walentynkowe życzenia. Również wielką satysfakcję odczuwali Ci, którzy je wysłali, kiedy widzieli zadowolenie na twarzach obdarowanych.

   Ten magiczny dzień przyniósł najmłodszej społeczności szkolnej wiele radości.

Przypomniał   nam  wszystkim o tym, iż „miłość” należy dostrzegać każdego dnia, a pielęgnowanie jej sprawi, że w naszym życiu, na każdym kroku  zagości „szczęście”.