,,Dziś gwiazdy blask, świąteczny czas, a my z przyzwyczajenia,

Zamiast jasnością cieszyć się, pędzimy w stronę cienia.

Odrzućmy w dal, smutki i żal i strach, co nas krępuje,

Pozwólmy światłu działać w nas, niech piękno w nas zbuduje.”

 

            Zbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia skłania każdego do zatrzymania się na chwilę i refleksji nad tym, co jest piękne i ważne w naszym życiu.

 Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie kl. 4a i 4b Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe. W pierwszej części, mali aktorzy ukazali jak trudno w dzisiejszych czasach jest dostrzec Boga w drugim człowieku. Drugą część stanowił montaż słowno – muzyczny, zachęcający do otwarcia się na obecność nowonarodzonego Jezusa w naszym życiu oraz umiejętności doświadczenia w tym trudnym czasie tego, co dobre oraz dające szczęście i radość każdego dnia. Niesamowitego kolorytu dodał występ zespołu ,,Wianeczek”, do którego dołączyli uczniowie kl. 0a i 0b. Dzieci przygotowane przez  p. Urszulę Strzelecką i p. Bogusławę Woźniak, zaśpiewały pastorałki
i piosenki świąteczne.

Ponieważ sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła organizację tradycyjnego występu bożonarodzeniowego,zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i nagranego przedstawienia.
Uczniowie i przedszkolaki włożyli całe serca w jak najlepsze odegranie przydzielonych ról.
Dzieci występowały tak, jakby oglądała ich cała społeczność szkoły, ich bliscy  i przyjaciele.

 Bardzo dziękujemy rodzicom i opiekunom naszych uczniów, którzy przygotowali piękne i pomysłowe stroje, odzwierciedlające uroczysty charakter świątecznego spotkania.

W zbliżającym się czasie, życzymy wszystkim samych szczęśliwych chwil wypełnionych radością,
spokojem i wzajemnym zrozumieniem.

Maria Błach

 

 

Galeria zdjęć