Kochana Mamo. Kochany Tato.
Bardzo kochamy Was głównie za to,
że zawsze o nas ogromnie dbacie
i nas bardzo mocno kochacie.
Przyjmijcie od nas szczere życzenia,
100 lat w zdrowiu i marzeń spełnienia!

    Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i  szczęścia. 
Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać,
troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też w naszym przedszkolu wychowawczynie pomogły dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców, organizując Dzień Rodziny.

    Z tej właśnie okazji 2 czerwca 2022 roku najmłodsza społeczność szkolna uroczyście obchodziła „Dzień Mamy i Taty”, zwany Dniem Rodziny. Jest to dzień szczególny, dlatego był bardzo ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu.

      Sala gimnastyczna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty i piękny program artystyczny. Wszyscy przeżywali uroczystość już od samego rana.
Wielka trema, trochę łez …- ale występ był wspaniały!

     Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Barbara Karnawalska, która powitała  wszystkich przybyłych rodziców, Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn pana Pawła Zagaję i Przewodniczącą Rady Miasta                           i Gminy Nowy Korczyn panią Kazimierę Gołdyn. Następnie na pięknie udekorowanej scenie dzieci recytowały okolicznościowe wiersze, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania. Nie zabrakło piosenek o tematyce rodzinnej.
Podczas montaży słowno- muzycznych adresowanych do rodziców, na twarzach mam
i tatusiów gościł uśmiech, a nawet  wzruszenie. Kończącym akcentem,
który ubarwił uroczystość było zaśpiewanie przez dzieci „Sto lat”.

     Po zakończeniu części artystycznej rodzice otrzymali laurki, kwiaty, upominki  i słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. 

    Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim rodzicom życzenia z okazji ich święta i serdecznie podziękowała za przybycie na uroczystość, życząc dużo radości, uśmiechu na co dzień i pociechy z dzieci.  Życzenia złożyła również Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Nowy Korczyn pani Kazimiera Gołdyn  oraz  Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn pan Paweł Zagaja.

     Atmosfera uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaproszonym za zaszczycenie nas swoją obecnością.

Galeria zdjęć: