27 czerwca dobiegł końca rok szkolny 2024/2025. Dla wielu uczniów był to rok wytężonej nauki, egzaminów, konkursów, licznych sukcesów, czasami drobnych porażek,
o których już nie pamiętamy. Każdy dzień tego roku był inny, ciekawy i niepowtarzalny,
przecież poza nauką i licznymi obowiązkami były też ważne wydarzenia integrujące młodzież,
uroczyste akademie, akcje charytatywne, szkolne konkursy, zawody sportowe

i wycieczki. Dzięki tym licznym przedsięwzięciom uczniowie rozwijali swoje pasje
i zainteresowania, uzyskali nie tylko bardzo dobre i celujące oceny na świadectwie, ale mogli
też poszczycić się licznymi sukcesami w olimpiadach i konkursach.

            W tym uroczystym dniu nadszedł więc czas, aby nagrodzić tych, którzy  wytrwale pracowali
przez cały rok szkolny i zyskali miano bardzo dobrego ucznia. Otrzymali oni  dyplomy i  nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, natomiast laureaci konkursów oraz uczniowie z tytułem wzorowego ucznia zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i książkami ufundowanymi
przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn- Pana Pawła Zagaję,
za co serdecznie Panu Burmistrzowi dziękujemy.
Nagrodzeni zostali też uczniowie pracujący w sklepiku szkolnym, natomiast ci,
którzy reprezentowali szkołę
w zawodach sportowych, otrzymali pamiątkowe medale.
Nagrody książkowe otrzymali też uczniowie, którzy pełnili zaszczytne funkcje asysty
i chorążego Pocztu Sztandarowego.

            Podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony
w wychowanie oraz  edukację dzieci i młodzieży  złożyli Pani Dyrektor Diana Witkowska
oraz
  Pan Burmistrz Paweł Zagaja, który pogratulował również uczniom licznych sukcesów.
Serdecznie podziękował też członkom Pocztu Sztandarowego. Podkreślił, jak ważną i piękną pełnili funkcję, reprezentując szkołę podczas licznych uroczystości organizowanych

na terenie Miasta i Gminy Nowy Korczyn, za co jest im bardzo wdzięczny.

            Uroczyste zakończenie roku to również doskonały moment, aby podziękować  tym, którzy odchodzą na zasłużone emerytury. Słowa uznania i podziękowania usłyszały cztery panie,
przed którymi rozpoczyna się nowy etap życia- bez pracy zawodowej.

Mamy nadzieję, że będzie  on nadal  pełen ciekawości życia i pasji, ale przede wszystkim zdrowia.

            Ostatni dzień nauki roku szkolnego 2024/2025 zakończył się w klasach na spotkaniu
z wychowawcami, a potem rozpoczęły się już długo wyczekiwane wakacje.

Życzymy Wszystkim udanego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu!