27 lipca 2025r. po raz kolejny wzięliśmy udział w Kingonaliach, lokalnej imprezie poświęconej
patronce Nowego Korczyna-Świętej Kindze. Przebrani w historyczne stroje uczestniczyliśmy
w XI Diecezjalnej Pielgrzymce  do Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie przeżywanej  pod hasłem: „Pielgrzymi Nadziei”.
W okazałym orszaku książęcym przeszliśmy
od źródełka naszej patronki do sanktuarium,
gdzie odbyła się uroczysta msza święta odprawiona przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

           W tej wyjątkowej uroczystości  uczestniczyli: Oliwia  Misiewicz  i Antoni Sosowski,
którzy zagrali parę książęcą, natomiast orszak książęcy tworzyli:
Dorota Róg, Oliwia Jaje,
Antonina Leśniak, Kacper Dybała, Filip Kaleta, Dominik Kornaś, Kacper Kozak,  Kamil Cerazy,
Dominik Lasak, Jakub Ciesielski, Wojciech Jasiak, Marcel Krzysztof, Piotr Saltarski, Julia Pakuła,
Wiktoria Samosiuk  i Emilia Sobieraj. W
szyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki od burmistrza
p. Pawła Zagai i księdza proboszcza Pawła  Majewskiego.                

             Bardzo serdecznie dziękujemy nie tylko uczniom za poświęcony czas,  ale także nauczycielkom sprawującym opiekę, paniom:  Marii Błach, Monice Kaszubie i Barbarze Bonar.
Słowa wdzięczności kierujemy też do rodziców, którzy dowieźli dzieci do Nowego Korczyna.

           Obszerną relację z uroczystości możemy znaleźć na różnych stronach internetowych, zachęcamy  więc wszystkich do przeczytania i obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości!