,,Dziś gwiazdy blask, świąteczny czas, a my z przyzwyczajenia,
Zamiast jasnością cieszyć się, pędzimy w stronę cienia.
Odrzućmy w dal, smutki i żal i strach, co nas krępuje,
Pozwólmy światłu działać w nas, niech piękno w nas zbuduje.”
Czas Świąt Bożego Narodzenia jest chwilą, gdy zatrzymujemy się w biegu życia
i zwracamy szczególną uwagę na drugiego człowieka.
We wspólnocie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości kolejny raz przenieśliśmy
się do wydarzeń nawiązujących do narodzenia Pana Jezusa.
W dniu 19.12.2025r. młodzi artyści z klas: IVa, Va, Vb, VIa i VIb Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Nowym Korczynie przygotowani pod opieką p. Marii Błach, przenieśli wszystkich zebranych
w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia .
Piękny śpiew zachęcił wszystkich do wspólnego kolędowania.
Barwne stroje przygotowane przez rodziców dodały
szczególnego kolorytu przedstawieniu.
Dyrektor p. Diana Witkowska podziękowała wszystkim
i złożyła świąteczne życzenia.
Głos zabrali również – Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn p. Paweł Zagaja
oraz pozostali goście: Przewodniczący Rady Gminy – p. Paweł Kulik,
p. Mariola Lotko – Dyrektor BCK w Nowym Korczynie, p. Ligia Płonka – Przewodnicząca
Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej i ks. Paweł Majewski.
Piękne dekoracje wykonały panie Bożena Kruk i Sylwia Cieplińska.
O nagłośnienie zadbali uczniowie kl. VIIa: Dominik Kornaś i Antoni Sosowski.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wysiłek
oraz wszystkim, którzy przyczynili się
do przygotowania uroczystości.
W zbliżającym się czasie, życzymy wszystkim samych szczęśliwych chwil wypełnionych radością,
spokojem i wzajemnym zrozumieniem.









































