Od lat w naszej szkole prowadzona jest akcja charytatywna –
“Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, potrzebujących pomocy”.
To jedna z form niesienia pomocy innym .

Nakrętki są surowcem wtórnym, który można ponownie wykorzystać.
Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki ,
bez względu na kształt czy kolor.
W dniu 16 grudnia 2020 r. ” urocze i pracowite krasnalki” z naszego przedszkola pomagały z zapałem w noszeniu worków z zakrętkami.

Dzięki rodzicom, uczniom z ich bliskimi, mieszkańcom Nowego Korczyna , zapełniliśmy już drugie “nakrętkowe serce”. Zbierając nakrętki, nie tylko niesiemy pomoc drugiemu człowiekowi i podejmujemy różne działania charytatywne. Promujemy również właściwą postawę ekologiczną i zachęcamy, aby na co dzień dbać o środowisko naturalne. Każdy z nas może włączyć się w działania charytatywne.
Zachęcamy do zbierania nakrętek!