W dniach 28. 11.- 13. 12. 2020 r. byliśmy uczestnikami XX Maratonu Pisania Listów.
 Akcja ta, odbywa się w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).

Dzięki tej inicjatywie dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka.
Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. Na całym świecie  łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.
Przedsięwzięcie to opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa. W Polsce napisaliśmy 368 487 listów.
W naszej szkole  8 listów.
Pisaliśmy listy w obronie:

–  Gustavo Gatica z Chile, który został postrzelony przez policję w czasie protestów i na zawsze stracił wzrok. „Oddałem oczy za przebudzenie reszty”, mówi.

                            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w  tej szlachetnej akcji.

Zachęcamy do włączania się w różne działania Stowarzyszenia Amnesty International, które w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności na rzecz Praw Człowieka.
W ramach obchodów 30-lecia polscy twórcy: Sylwia Chutnik, Martyna Bunda, Ludwika Włodek, Wojciech Kuczok, Michał Olszewski , Wojciech Tochman, Inga Iwasiów oraz Remigiusz Grzela  przygotowali antologię arcyciekawych opowiadań „Wierzymy w wolność”, których motywem przewodnim są Prawa Człowieka. Wszystkie opowiadana dostępne do pobrania pod linkiem:

https://amnesty.org.pl/o-nas/30-lecie-amnesty-international-w-polsce/